Uncategorized

Published on August 31st, 2016 | by Jacek Fior

Zaczynamy!

August 31st, 2016 by  

Hello Poland:-) Od dłuższego czasu planowaliśmy wystartować z polską odsłoną cleantechnica.com. Pamiętając, że jest to najpopularniejsza na świecie strona poświęcona czystej energii nietrudno zauważyć, że rynek polski nie jest tutaj priorytetowy. Powszechne pogłoski o rychłym końcu OZE w naszym  pięknym kraju również nie pomagają, ale jak widać nie dajemy im wiary i wyruszamy w misję budowanie większej świadomości o tym dlaczego warto i dlaczego nie warto pytać czy to się opłaca. Nie ma co ukrywać, że wielce pomogły tutaj relacje osobiste i serdeczna przyjaźń z Dyrektorem cleantecchnica.com, Zacharym Shahan. Namawiając go jednak przez lata na większą aktywność w Polsce nie spodziewałem się, że warunkiem będzie moje zaangażowanie – Zach nie pozostawił mi wielkiego wyboru i mogę teraz tylko obiecać, że z pokorą wysłucham wszystkich komentarzy i podpowiedzi. Zależy nam na wspólnym tworzeniu mocnego przekazu i wyciągamy rękę do wszystkich zainteresowanych współtworzeniem polskiej cleantechnica, jako doradcy, autorzy postów czy zwyczajnie aktywni komentatorzy.

Tesla supercharger2

Zach przy pierwszej w Polsce ładowarce Tesla Supercharger

Dwa słowa o tym jakie są nasze zainteresowania. bardzo podobnie do cleantechnica.com chcemy pisać o światowych trendach na rynku energii odnawialnych. Oczywiście postaramy się monitorować również działania w Polsce, jednak pokazując żywe przykłady ze świata łatwiej nam będzie wyjść poza ograniczenia jednego rynku i uciec przed perspektywą polityczną, która tak często dominuje w ocenach działań  ekologicznych. Od farm wiatrowych, przez fotowoltaikę do rozwiązań mniej znanych, a z ogromnym potencjałem, jak chociażby podwodne latawce z turbinami. Dużo miejsca poświęcimy naszej wielkiej pasji jaką są samochody elektryczne. Tesla to punkt obowiązkowy, a Zach wie o niej wszystko,  jednak pisać będziemy o wszystkim co się dzieje na rynku EV (Electric Vehicles). Liczę bardzo na Wasze historie i doświadczenia – każdy pamięta swój :pierwszy raz” w Tesli i warto się tymi wrażeniami podzielić!

Kites

Podwodne latawce i energia z oceanu

Kilkoro z naszych przyjaciół, skądinąd bardzo życzliwych, zawyrokowało, że się spóźniliśmy i większość działań związanych z czystą energię w Polsce zamarła:-) Oczywiście nie dajemy temu wiary i wbrew niedowiarkom podejmujemy wyzwanie. Help us make it happen! (czasami angielski jest tak  bardzo bardziejszy:-)

Comments

comments

Tags: , , , , , ,


About the Author

Na co dzień pracuje w Better Horizons pomagając narodom się porozumieć:-) Kiedy nie pracuje, pomaga innym zrozumieć dlaczego energia odnawialna jest przyszłością i jaką frajdą jest prowadzenie samochodu elektrycznego. Samozwańczy redaktor portalu cleantechnica.plLeave a Reply

Back to Top ↑